Úprava

K dosažení průzračně čisté a nezávadné vody je nutné bazénovou vodu pravidelně udržovat. K tomuto účelu slouží celá škála poloautomatických a plně automatických zařízení.

Nejlevnějším způsobem jak si pravidelné doplňování chemikálií do vody zjednodušit je pořízení poloautomatického dávkovače pevných látek. Do něj lze umístit větší množství chlórových tablet a pomocí otočného voliče nastavit množství chlóru, který se bude uvolňovat do bazénové vody. Komfortnějším způsobem dávkování cemikálií jsou automatické dávkovače, digitální nebo analogové, využívající přesnou dávkovací pumpu pro injektáž chemikálie do bazénové vody.

Dalším způsobem úpravy vody je pomocí UV záření. UV lampa je průtokové zařízení, ve kterém je umístěn speciální zářič, který při svícení intenzivně vyzařuje UV záření a ničí většinu organismů. Zářič je uzavřen v pouzdře, které tyto paprsky nepropouští - nemusíme se tedy bát, že by nám nebo našim dětem mohla uškodit. UV lampu používáme pro ničení řas, parazitů, bakterií, plísní, virů a kvasinek obsažených ve vodě bez použití chemikálií. Voda opouštějící UV lampu je prostá mikroorganismů.

K modernímu bezchlórovému způsobu úpravy vody slouží přístroje pracující na principu vypouštění iontů mědi a stříbra do vody. Toto se děje pomocí kovových elektrod, do nichž je přiveden elektrický proud a na principu elektrolýzy se z těchto elektrod uvolňují ionty mědi a stříbra, které bezpečně likvidují bakterie a řasy ve vodě.

Další možností je úprava bazénové vody na bázi slané vody. Mírně slaná voda má přirozené antiseptické účinky, také napomáhá léčbě kožních nemocnění, jedinci citlivější na chlorovanou vodu se nemusejí obávat svědění pokožky nebo nepříjemných vyrážek. S použitím slané vody se vyhneme červeným očím, podrážděným sliznicím a scvrklé pokožce po koupání. Nespornou výhodou také je, že pro úpravu vody není potřeba používat současně chlorové tablety a jiné bazénové chemikálie. Takto upravovaná voda je bohatá na kyslík, měkčí a křišťálově čistá.

Úprava spočívá v nasolení bazénové vody a napojení speciálního zařízení na filtrační okruh (zařízení na sanitarizaci vody v bazénech), který na základě chemického rozkladu slané vody vytváří látky pro její desinfekci. Toto speciální zařízení se skládá z řídící jednotky a z průtokové elektrolytické samočisticí cely.

 

Více informací Méně informací

Značky

111 položek